İletişim 0507 839 24 88

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi
İşbu mesafeli satış sözleşmesi fierromobilya.com platformu üzerinden alışveriş yaptığınızda otomatik olarak kabul edilmektedir. Alışveriş işlemini gerçekleştiren tüm kullanıcılar işbu sözleşmeyi okumuş ve onaylamış olarak kabul edilmektedir.
Bu sözleşme; Fierromobilya.com ile müşterileri arasındaki online olarak gerçekleşen satış sözleşmesidir.

Madde – 1
Bu sözleşme; 4077 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Yasa’nın “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik “ kapsamı çerçevesinde şekillenmektedir.

Madde – 2
Satıcı Bilgileri
............
Madde – 3

Alıcı Bilgileri
Sitede üyeliği bulunan tüm kullanıcılar: ......Firmasının e-ticaret mağazasına üye olup, site üzerinden alışveriş yapan tüm kullanıcılar.

Madde – 4
Sözleşmenin Konusu Ve Detaylar
Sitede yer alan; mal, ürün ya da hizmetlerin tür, miktar, renk ve model bilgileri ile ilgili bilgileri ve vaatleri kullanıcılara bildirmeden değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Madde – 5
Genel Hükümler
1.      Alıcı; 4. Maddesinde yer alan satıcının haklarını kabul etmiş sayılır.
2.      Sözleşme kapsamı içerisinde yer alan bir ürünün satışı gerçekleştiğinde 3 gün içerisinde alıcıya teslimi mümkün olur. Aksi bir durum ya da olabilecek ekstra farklılıkların özel notlar halinde bildirimi söz konusudur.
3.      Alınan bir ürünün alıcısı yerine farklı birine teslimatı durumunda teslim alacak kişi kabul etmezse, bu durumda satıcının herhangi bir sorumluluğu yoktur.
4.      Satın alınan ürünün ödemesinin herhangi bir nedenle yapılamaması durumunda satıcının ürünü teslim etme yükümlülüğü yoktur. Bu gibi sorunlar yaşandığında nakliye masrafları alıcıya aittir.  
5.      Satıcı; satın alınan ürünün görseldeki şekilde, eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslimatını gerçekleştirmek durumundadır. Aynı zamanda satıcı; ürün ile birlikte garanti belgesi ve kullanım kılavuzunu da göndermekle yükümlüdür.
6.      Satıcı; herhangi bir nedenden dolayı ürünün teslimatını gerçekleştiremediğinde bunu alıcıya bildirmek durumundadır. Bu durumda alıcı satış iptali hakkına sahiptir. alıcının satışı iptali durumunda satıcı; alıcıya 7 gün içerisinde iptal bilgisi için gerekli bildirimleri yapmakla mükelleftir.

Madde – 6
Cayma Hakkı
Alıcının ürünü teslim almasının ardından 7 gün içerisinde üründen cayma hakkına sahiptir. Bu süre zarfında alıcının satıcıya bildirimde bulunması gerekmektedir. Ürünün cayma hakkıyla ilgili madde gereğince ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ambalaj içerisinde teslim alınan ürünlerin aynı şekilde ambalajlarının zarar görmemiş şekilde iadesi gerekmektedir.

Madde – 7
Yetkili Mahkeme
İşbu sözleşme hükümleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri tarafından incelenir. Alıcı ya da satıcı arasında gerçekleşen uyuşmazlıklarda yerleşim bölgesinde en yakın Tüketici Mahkemeleri yetkili mercilerdir.

Alıcı; iş bu sözleşmede yer alan tüm maddeleri peşinen kabul etmiş sayılır.